ΠΑΜΕ για τα επόμενα… (pics)

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος, η ομάδα μας επικράτησε της ΑΕΛ με 9-6, κατακτώντας έτσι το πρώτο super cup της ιστορίας της.

Η ομάδα μας αγωνιζόμενη σε όλο το παιχνίδι με μόνο ένα ξένο στη διάθεση της, έδειξε πως έχει ένα δυνατό και άκρως ανταγωνιστικό σύνολο Κύπριων φουτσαλιστών.
Το πρώτο ημίχρονο, είχε ένα και μοναδικό πρωταγωνιστή και αυτός ήταν η Ανόρθωση. Οι φουτσαλιτσές του Γιώργου Κυριάκου, μετέτρεψαν το πρώτο ημίχρονο σε παράσταση για ένα και οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα προηγούμενοι με 4-1. Το 1-0 σημείωσε στο 9’ ο Φιλιπίνιο, το 2-0 ένα λεπτό αργότερα ο Κόκκινος και το 3-0 στο 13’ ο Χριστοφή. Ένα λεπτό πριν το τέλος ο Κουππαρής αύξησε το δείκτη του σκορ σε 4-0 για να μειώσει η ΑΕΛ σε 4-1.

Το δεύτερο ημίχρονο, είχε μπόλικο σασπένς με την ΑΕΛ να έχει αντίδραση και να κάνει το παιχνίδι συγκλονιστικό. Η ομάδα της Λεμεσού με τη συμπλήρωση τριών λεπτών στην επανάληψη μείωσε σε 4-3 για να πάρουμε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Φελίπε στο 27’, το οποίο ήταν και το έναυσμα της αντεπίθεσης μιας και ακολούθησαν μέσα στο επόμενο λεπτό, δύο τέρματα από τον Κουλουμπρή και τον Κόκκινο. Η ΑΕΛ με την ομάδα μας να ξεφεύγει χρησιμοποίησε Flying Goalkeeper, για να καταφέρει δύο λεπτά πριν το τέλος να μειώσει σε 7-6 και να κάνει το παιχνίδι θρίλερ. Ο Φελίπε όμως με σουτ από το δικό μας μισό και εκμεταλλευόμενο το γεγονός πως η ΑΕΛ δεν είχε τερματοφύλακα, έκανε το 8-6 θέτοντας έτσι ένα τέλος στην αμφισβήτηση για το ποιος θα ήταν ο τροπαιούχος. Το τελικό 9-6 σημείωσε λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Κουππαρής.

Πλέον η προσοχή όλων μας, επικεντρώνεται στο πρωτάθλημα που στόχος δεν είναι άλλος από τη διατήρηση των σκήπτρων.