«Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών»

Δηλώσεις στην κάμερα της Cytavision παραχώρησε μετά το τέλος του αγώνα κόντρα στο ΑΠΟΕΛ ο εκπρόσωπος τύπου της Ανόρθωσης, Σάββας Πηλακούτας.

Αναλυτικά:

Ήμασταν καλύτεροι από το ΑΠΟΕΛ. Στην πρώτη καλή ευκαιρία του ΑΠΟΕΛ δεχθήκαμε το γκολ. Ακόμα και τότε βρήκαμε αρκετές ευκαιρίες. Έκλεισε το ημίχρονο με 5 μεγάλες ευκαιρίες και πάλι δεν καταφέραμε να σκοράρουμε κάποιο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο το ΑΠΟΕΛ κατάφερε με το πέναλτι να μπει μπροστά στο σκορ με 2-0. Μετά το 3-0 τα πράματα πήραν το δρόμο τους. Θεωρώ ότι το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών στο γήπεδο. Απολογούμαστε στον κόσμο που ήρθε σήμερα.

Για τις μεταγραφές και το παιγνίδι κόντρα στην Ένωση:

“Χρειάζονται να γίνουν αρκετά και στο κομμάτι της ενίσχυσης. Είμαστε σε συζητήσεις με κάποιους ποδοσφαιριστές. Ακολουθεί το παιγνίδι κόντρα στην Ένωση και θα πάμε για να νικήσουμε. Θα γίνουν δύο προσθήκες στην μεσοεπιθετική γραμμή”.

• amiliktos

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΞΙΟΥΡΙΖΕΤΕ ΜΑΣ . ΠΟΥ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙΤΕ ΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.
    ΣΗΜ: ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΤΟΥ ΠΡΑΝΙΤΣ ΨΑΞΕΤΕ ΤΕ ΤΑ. ΚΑΤΙ ΕΝ ΚΟΛΛΑ NA KAMNEI ME ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΙΑ ΤΟ ΤΑΚΛΙΝ