Διπλό και πρόκριση!

Την πρόκριση της στην ημιτελική φάση του κυπέλλου, πέτυχε η ομάδα μας το βράδυ της Δευτέρας, που κέρδισε εκτός έδρας την ΑΜΕΚ Καψάλου με 1-3 και εξασφάλισε θέση για τα ημιτελικά.

Το ξεκίνημα ιδανικό για την ομάδα μας, με το γρήγορο γκολ του Χαρή να δίνει το προβάδισμα τόσο στο σκορ όσο και στη ψυχολογία. Η ομάδα μας έφτιαξε ευκαιρίες και μπορούσε να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα, εντούτοις παρέμεινε το 0-1 μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό, το σκηνικό του αγώνα ήταν πανομοιότυπο με αυτό στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα μας είχε τις πρωτοβουλίες, δημιούργησε και έφτιαξε ευκαιρίες. Ο Κουππαρής μετά από σουτ σημείωσε το 0-2 ενώ πριν την εκπλήρωση του 30ου λεπτού, ο Κουλουμπρής σημείωσε το 0-3. Οι γηπεδούχοι μείωσαν λίγα λεπτά πριν τη λήξη σε 1-3, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι τέλους.

Η κλήρωση για τα ημιτελικά θα διεξαχθεί την Τρίτη, οι αγώνες θα είναι διπλοί με το πρώτο παιχνίδι να είναι προγραμματισμένο για την επόμενη Δευτέρα.