Ισοπαλία κόντρα στην Ένωση

Με το ισόπαλο 1-1 τελείωσε ο αγώνα της ομάδα μας κόντρα στην Ένωση, για την 2η αγωνιστική των play offs.

Στο 36 ο Βίκτοε έβαλε μπροστά την Ανόρθωση για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στην εκπνοήτου ημιχρόνου.

Ο αγώνας:

Στο πρώτο μέρος η Ένωση μπήκε καλύτερα στο παιγνίδι και δημιούργησε τις ευκαιρίες έτσι ώστε να φτάσει σε κάποιο γκολ. Στο 12ολεπτό ο Ζάρατε έκανε το δυνατό σουτ, ωστόσο η μπάλα πέρασε μόλις πάνω από την εστία του Δημητρίου. Η ομάδα του Παραλαμνίου απείλησε εκ νέου με σουτ των Ουντόζι και Αντωνίου χωρίς αποτέλεσμα. Στο 36ο λεπτό η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ στην πρώτη της ευκαιρία, αφού ο Βίκτορ δεν δυσκολεύτηκε να στείλει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα. Στο 45+1’ η Ένωση έφτασε στην ισοφάριση με τον Ζάρατε να νικάει με όμορφο πλασέ τον Δημητρίου.

Στην επανάληψη η Ανόρθωση μπήκε πολύ δυνατά στο παιγνίδι και μέσα σε διάστημα 3 λεπτών απείλησε τρεις φορές με τους Ντούρις, Κοφί και Στρούνα, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φτάσει στο γκολ. Στο 86ο λεπτό η Ένωση απώλεσε μεγάλη ευκαιρία, αφού ο Αντωνίου έκανε το πλασέ, ωστόσο ο Δημητρίου απομάκρυνε εντυπωσιακά. Απ εκεί και πέρα δεν άλλαξε κάτι στο παιγνίδι με τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται στο ισόπαλο 1-1.