Φιλική 4αρα κόντρα στην Αναγέννηση

Φιλική νίκη επί της Αναγέννησης πέτυχε η ομάδα μας με 4-0.

Στο πρώτο μέρος ο Μανθάτης είχε ένα γκολ και μια ασίστ, ο Κατσαράβα είχε ένα γκολ και μια ασίστ, 2 γκολ είχε ο Οκριασβίλι και από μια ασίστ Ντούρις και Κορρέα.

Στο 14ο λεπτό ο Μανθάτης έκανε το 1-0 μετά από πάσα του Κορρέα, ενώ ακολούθως 10 λεπτά μετά ο Μανθάτης έδωσε ασίστ στον Κατσαράβα για το 2-0.

Ο Κατσαράβα στο 26ο λεπτό πήρε την σκυτάλη στις ασίστ, έδωσε στον Οκριασβίλι που έγραψε το 3-0, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 32ολεπτό έκανε το 4-0 μετά από πάσα του Ντούρις.

Στο 2ο μέρος και συγκεκριμένα από 56ο λεπτό  και μετά, ο Τιμούρ έκανε μαζεμένες αλλαγές, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και το σκορ παρέμεινε το ίδιο.

H ενημέρωση απο την επίσημη Ανόρθωση:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

80′: Άλλη μια σωτήρια επέμβαση του Μαστρου σε σουτ του Μαργκάσα από το ύψος της μεγάλης περιοχής

62′: Σωτήρια επέμβαση του Μάστρου σε πλασέ του Σαντίκ μέσα από την περιοχή

56′: Οι Σαντίκ, Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Πηλέας, Μαργκάσα, Νταουσβίλι, Κάλτσας, Χατζηβασίλης και Γκαλίτσιος αντικατέστησαν τους Κ. Αρτυματά, Ιωάννου, Βασιλακάκη, Κοφί, Οκριασβίλι, Εγγλέζου, Ντούρις και Κατσαράβα.

47′: Ο Ρώσσος αντικαθιστά τον Παπαδόπουλο

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′: Δοκάρι για την Αναγέννηση! Στην επαναφορά της μπάλας ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε με υπερένταση την στιγμή που ποδοσφαιριστής της γηπεδούχου ομάδας ετοιμαζόταν με κεφαλιά να μειώσει σε 4-1

32′: 4-0! Ο Ντούρις με ωραία συρτη πάσα βρήκε τον Οκριασβίλι μεσα στην περιοχή, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μαστρου.

26′: ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Ο Κατσαράβα έκλεψε τη μπάλα από αμυντικό, μπήκε μέσα στην περιοχή, έδωσε στον Οκριασβίλι, ο οποίος μπροστά σε άδειο τέρμα έκανε το 3-0

24′: ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Ο Μανθάτης έβγαλε τη μπαλιά από τα δεξιά και ο Κατσαράβα με δεύτερη προσπάθεια έπειτα από ασταθή απόκρουση του Μαστρου έκανε το 2-0

22′: Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Οκριασβίλι δοκίμασε το ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή, πέρασε ωστόσο ελάχιστα έξω

14′: ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Φανταστική μπαλιά από τον Κορρέα στον Μανθάτη, ο οποίος έφυγε πίσω από την άμυνα, κατέβασε πολύ ωραία τη μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.

6′: Εκτελέστηκε ένα κόρνερ από τα δεξιά από τον Οκριασβίλι, με τον Βασιλακάκη να κάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η οποία ωστόσο πέρασε έξω

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Παπαδόπουλος, Εγγλεζου, Κορρέα, Κ. Αρτυματάς, Ιωάννου, Βασιλακάκης, Κοφί, Οκριασβίλι, Ντούρις, Μανθάτης, Κατσαράβα.