Φιλική ήττα κόντρα στην Πάφο

Ήττα με 2-1 για την ομάδα μας κόντρα στην Πάφο, σε φιλικό προετοιμασίας.

Στο 5ο λεπτό ο Μπεριγκό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νέμετς, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε καλή ευκαιρία στο 26ο λεπτό με το σουτ του να πηγαίνει πάνω από τα δοκάρια.

Στο 14΄και στο 31΄προσπάθειες των Σαντίκ και Ντούρις δεν στάθηκαν ικανές να απειλήσουν την εστία του Ρούντκο.

Σουτ στην κίνηση είχε ο Μπεριγκό στο 38΄με την μπάλα να πηγαίνει έξω. Στο 56ο λεπτό ο Μπεριγκό με εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 για την Πάφο.

Στο 67΄ο Καλτσάς μείωσε με σουτ του Καλτσά μετά από μακρινή μπαλιά του Σίλντενφελντ. Στο 73΄η Ανόρθωση έχασε ευκαιρία μετά από κεφαλιά του Ντούρις που σταμάτησε στο δοκάρι!

Στις καθυστερήσει το σουτ του Κατσαράβα απομάκρυνε στην γραμμή ο Φιλιώτης.

Δείτε πως μεταφέραμε την εξέλιξη του αγώνα:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90+3-Σουτ του Κατσαράβα, στην γραμμή απομάκρυνε ο Φιλιώτης!

90-Σουτ του Ιωάννου πάει έξω.

73- ΔΟΚΑΡΙ-κεφαλιά του Ντούρις μετά απο κεφαλιά πάσα του Καλτσά που ήρθε μετά απο σέντρα του Εγγλέζου!

67-ΓΚΟΛ! Ο Καλτσάς μειώνει σε 2-1 με σουτ μετά απο μακρινή πάσα του Σίλντενφελτ και λάθος στην άμυνα της Πάφου.

67- Σε 3-4-3 η Ανόρθωση μετά τις αλλαγές.

52-Σουτ του Μανθάτη εντός περιοχής, πάει πολύ ψηλά.

51- ΓΚΟΛ! Ο Μπεριγκό με εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-0 για την Πάφο!

46- ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

38-Σουτ του Μπεριγκό στην κίνηση, πάει έξω.

31-Σουτ του Ντούρις αποκρούει ο Ρούντκο.

26- Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο. Ο Μπεριγκό μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ πάνω απο τα δοκάρια της εστίας του Παπαδόπουλου.

14- Kεφαλιά του Σαντίκ μετά απο εκτέλεση κόρνερ, πάει πάνω απο τα δοκάρια.

5- ΓΚΟΛ! Ο Μπεριγκό με κεφαλιά κάνει το 1-0 μετά απο σέντρα του Νέμετς απο τα δεξιά!

3- Κεφαλιά του Βργκότς μετά απο εκτέλεση κόρνερ, στα χέρια του Ρούντκο.

1- ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΦΟΣ:Ρούντκο, Πάβελ, Πάνος, Σιρόκ, Φιλιώτης, Πάντσεον, Λέντλεϊ, Ιμπραχίμ (77΄Φόλμπρεχτ,), Νέμετς, Μπεριγκό (83΄ Βα ), Λουλίνια (64΄Τόρες)

Στον πάγκο: Πέτρου, Τσοκκάς,Ντουμπόφ

Ανόρθωση: Παπαδόπουλος, Πηλέας (65΄Πηλέας), Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Γκαλίτσιος, Κ. Αρτυματάς (64΄Βασιλακάκης), Μαργκάσα (64΄Νταουσβίλι), Οκριασβίλι (60΄Καλτσάς), Ντούρις, Μανθάτης (Ιωάννου), Σαντίκ (75΄Κατσαράβα)

Στον πάγκο: Ρώσσος, Μικάια, Κοφί,  Στυλιανού, Χατζηβασίλης, Κορρέα.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ:Λέντλεϊ, Πάντσεον/