Ισοπαλία κόντρα στην Ομόνοια

Η ομάδα μας έμεινε στην ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Ομόνοια στο «Αντώνης Παπαδοπουλος».

Το σκορ άνοιξε ο Σενέ για την Ομόνοια για να ισοφαρίσει ο Οκριασβίλι με πέναλτι στο 45΄.

Ο αγώνας:

Στο 3ο λεπτό ο Μαυρίας έκανε το σουτ με τον Λόρια να αποκρούει σε κόρνερ, 3 λεπτά μετά ο Χούσμπαουερ έκανε το σουτ, με τον Λούφτνερ να παρεμβαίνει και να παραχωρεί το κόρνερ.

Στο 15ο λεπτό ο Σένε έκανε το 0-1 για την Ομόνοια με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Τιάγκο.

Στο 26ο λεπτό η κεφαλιά του Σίλντενφελντ πέρασε έξω, ενώ 10 λεπτά μετά ο Φαμπιάνο απομάκρυνε σουτ του Μαργκάσα.

Στο 44ο λεπτό ο ρεφ έδωσε πέναλτι για σπρώξιμο στον Καλτσά από τον Λανγκ, με τον Οκριασβίλι να κάνει το 1-1. Στο 45+1 ο Γκόμεθ έπιασε ένα σουτ αλλά ο Λόρια απομάκρυνε.

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 50΄η κεφαλιά του Μανιά σταμάτησε στα χέρια του Φαμπιάνο. 5 λεπτά μετά το σουτ του Τιάγκο άλλαξε πορεία και έφερε κέρδος ένα κόρνερ. Στο 61ο λεπτό η κεφαλιά του Σενέ πέρασε έξω, ενώ 2 λεπτά μετά ο Αρτυματάς έκανε άστοχο σουτ.

Στο 82ο λεπτό ο Φαμπιάνο έκανε σπουδαία απόκρουση σε κοντινό σουτ του Μαργκάσα, ενώ μετά σε εκτέλεση κόρνερ η κεφαλιά του Σίλντενφελντ έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 88ο λεπτό η κεφαλιά του Γκαλίτσιου μετά από εκτέλεση φάουλ έφυγε λίγο έξω. Στο 90+2 ο Χριστοφή από κοντά έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά πάνω από τα δεκάρια χάνοντας τεράστια ευκαιρία.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ : Λόρια, Γκαλίτσιος, Βργκοτς, Σίλντενφελντ, Κορέια, Νταουσβίλι, Μαργκάσα, Χουσμπάουερ (46΄ Κ. Αρτυματάς), Καλτσάς (66΄ Χριστοφή), Οκριασβίλι (82΄ Ελουντού), Μανιάς
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Π. Αρτυματάς, Πηλέας, Αμπαρτζουμιάν, Σελίν, Κορρέα